Profesní svaz
zdravotnických pracovníků
v sociálních službách

Sekce sociálních služeb pro osoby bez domova

Republiková sekce sociálních služeb pro osoby bez domova se zabývá specifickými potřebami členů APSS ČR, kteří jsou poskytovateli azylových domů, nocleháren, nízkoprahových denních center a domů na půl cesty. Schází se 2x ročně na setkáních, kterých obsahem je předávání informací a zkušeností, diskuse se zajímavými osobnostmi, vzdělávání formou seminářů a přednášek, reflexe palčivých témat atd. Sekce spolupracuje s Institutem vzdělávání při APSS ČR a podílí se na tvorbě a zajišťování specifických vzdělávacích programů určených sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách ve výše uvedených druzích sociálních služeb.

Cílem sekce je:

• zprostředkovat výměnu informací, zkušeností a příkladů dobré praxe
  • informovat členy o změnách legislativy a změny také iniciovat
  • ve spolupráci s Institutem vzdělávání APP ČR zajišťovat odborné vzdělávání, pořádat semináře, konference a setkání sekce
  • přinášet informace o novinkách v oblasti poskytování sociálních služeb, nových metod práce apod.
  • podílet se na vývoji specifických počítačových aplikací
  • reflektovat aktuální témata

Členem republikové sekce sociálních služeb pro osoby bez domova se stává každý poskytovatel vyjmenovaných sociálních služeb automaticky v rámci přihlášky do APSS ČR.

Na Intranetu APSS ČR v části Dokumenty / Celostátní dokumenty / Odborné republikové sekce / Azylové domy jsou umístěny další dokumenty určené členům republikové sekce. Do této části se dostanou členové prostřednitvím přihlašovacích údajů přidělených jejich orgnaizaci.

APSS ČR
Vančurova 2904